Kako do nas?

Županija: Splitsko-dalmatinska
Mjesto: SPLIT
Ulica: TESLINA 12

Spinut ili Špinut je gradska četvrt u Splitu, a ujedno i jedan od kotareva grada Splita.Dobio je ime po "spini" ili drači.

Četvrt se nalazi na sjeverozapadnom dijelu grada. Sa zapada je omeđen brdom Marjan, a sa sjeverozapada mu se pruža Kaštelanski zaljev, sa brojnim lučicama, sportskim objektima i klubovima. Omeđen je gradskim četvrtima Skalice, Dobri i Varoš.

Poznato sportsko društvo Mornar, veslački klub HVK Gusar, jedriličarski klub JK Špinut, nogometni klub Dalmatinac, Ronilački klub Špinut nalaze se u ovom dijelu grada.

Kako četvrt Poljud koja se nalazi sjeverno pripada gradskom kotaru Špinut, tako se unutar kotara nalaze i nogometni stadion na Poljudu, kao i bazeni. Osim toga, i Lora, glavna luka HRM se također nalazi unutar ovog gradskog kotara.

Unutar gradske četvrti Spinut smješten je velik broj škola i fakulteta, te je svakako uz Split 3 učeničko i studentsko središte Splita.

UPISI U SREDNJU 2017./2018.
UPISI 2017./18.

Provođenje kampanje "I ja želim čitati" u našoj školi možete pogledati ovdje

Ukupno: 520723