preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Spinut" Split

Popis lektire

 

1. razred      2. razred      3. razred      4. razred

5. razred      6. razred     7. razred      8. razred

 

Popis filmova za medijsku kulturu

 

POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Jacob i Wilhelm Grimm BAJKE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati tri naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Grigor Vitez - Ivan Vitez A ZAŠTO NE BI
2. Ljudevit Bauer - Mladen Veža TRI MEDVJEDA I GITARA
3. Sunčana Škrinjarić KAKO SANJAJU STVARI ili Sunčana Škrinjarić PLESNA HALJINA ŽUTOG MASLAČKA
4. Jens Sigsgaard PALE SAM NA SVIJETU
5. Ewa Janikovszky BAŠ ME VESELI ili Ewa Janikovszky ZNAŠ LI I TI
Ewa Janikovszky DA SAM ODRASTAO ili Ewa Janikovszky KAKO DA ODGOVORIM
6. Željka Horvat - Vukelja HRABRICA ili Željka Horvat - Vukelja ZDENKO SLOVOJED ili Željka Horvat - Vukelja SLIKOPRIČE ili Željka Horvat - Vukelja LETEĆI GLASOVIR ili Željka Horvat - Vukelja PETRA UČI PLIVATI
7. Sonja Zubović KAKO SE GLEDA ABECEDA
8. Ivanka Borovac ŽIVOTINJSKA ABECEDA
9. Stanislav Femenić IDI PA VIDI
10. Svjetlan Junaković DOME, SLATKI DOME
11. Jean-Baptiste Baronian FIGARO, MAČAK KOJI JE HRKAO
12. Ana –Đokić-Pongrašić NEMAŠ POJMA, GRIZLIJANE



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Hans Christian Andersen BAJKE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati četiri naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Ratko Zvrko GRGA ČVARAK
2. Karel Čapek POŠTARSKA BAJKA
3. Carlo Collodi PINOCCHIO
4. Alan Alexander Milne MEDO VINIE ZVANI POOH
5. Dubravko Horvatić STANARI U SLONU
6. Nevenka Videk - Pika Vončina PISMO IZ ZELENGRADA
7. Nada Iveljić NEBESKE BARKE (DOĐI DA TI PRIČAM) ili Nada Iveljić BOŽIĆNA BAJKA (18) ili Nada Iveljić PRONAĐENO BLAGO
8. Želimir Hercigonja POŠTAR ZEKO BRZONOGI ili Želimir Hercigonja PRAŠNJAVKO ili Želimir Hercigonja KJEL CRNA LABUD PTICA ili Želimir Hercigonja VODENJAK I STARA KRUŠKA
9. Andrea Peterlik-Huseinović PLAVO NEBO ili Andrea Peterlik-Huseinović CICONIA CICONIA
10. Desa Muck ANICA I SPORTSKI DAN ili Desa Muck ANICA I ČAROBNICA LILI
11. Ela Peroci DJECO, LAKU NOĆ
12. Ivica Bednjanec MALE LJUBAVI
13. Mila Željeznjak SRETNE PRIČE
14. Božidar Prosenjak MIŠ
15. Hrvoje Kovačević GENERAL KIRO MIŠ
16. Larisa Mravunac DJEČAK U ZVJEZDANIM ČIZMAMA
17. Charles Perrault "BAJKE (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama Pepeljuga, ili Ljepotica i zvijer)"
18. Nada Zidar-Bogadi SRETAN CVRČAK



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Mato Lovrak VLAK U SNIJEGU
2. Ivana Brlić - Mažuranić ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati pet naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Luko Paljetak MIŠEVI I MAČKE NAGLAVAČKE
2. Vladimir Nazor - Ivan Generalić BIJELI JELEN
3. Dubravko Horvatić GRIČKI TOP
4. Sanja Polak DNEVNIK PAULINE P. ili Sanja Polak DRUGI DNEVNIK PAULINE P.
5. Sanja Pilić NEMAM VREMENA ili Sanja Pilić E BAŠ MI NIJE ŽAO ili Sanja Pilić HOĆU I JA
6. Stanislav Femenić LUDI KAMEN
7. Hugh Lofting PRIPOVIJEST O DOKTORU DOLITTLEU
8. Nada Iveljić ŠESTINSKI KIŠOBRAN ili Nada Iveljić ČUVARICE NOVIH KROVOVA
9. Božidar Prosenjak SIJAČ SREĆE
10. Gianni Rodari PUTOVANJE PLAVE STRIJELE ili Gianni Rodari ČIPOLINO
11. HRVATSKE NARODNE BAJKE
12. James M. Barrie PETAR PAN
13. Slavko Kolar JURNJAVA NA MOTORU
14. Frank Lyman Baum ČAROBNJAK IZ OZA
15. Otfried Preussler MALI VODENJAK ili Otfried Preussler MALA VJEŠTICA
16. Elwyn Brooks White PAUKOVA MREŽA
17. Dragutin Horkić ČAĐAVE ZGODE
18. BASNE (izbor)



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivana Brlić - Mažuranić PRIČE IZ DAVNINE (Regoč i Šuma Striborova)
2. Mato Lovrak DRUŽBA PERE KVRŽICE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(izabrati pet naslova s popisa po izboru učitelja i učenika)

1. Anto Gardaš DUH U MOČVARI ili Anto Gardaš LJUBIČASTI PLANET ili Anto Gardaš BAKRENI PETAR ili Anto Gardaš IZUM PROFESORA LEOPOLDA ili Anto Gardaš TAJNA ZELENE PEĆINE ili Anto Gardaš IGRAČKE GOSPOĐE NADINE
2. Erich Kästner EMIL I DETEKTIVI ili Erich Kästner BLIZANKE ili Erich Kästner LETEĆI RAZRED ili Erich Kästner TONČEK I TOČKICA
3. Hrvoje Kovačević TAJNA RIBLJEG OKA ili Hrvoje Kovačević TAJNA MAČJE ŠAPE ili Hrvoje Kovačević TAJNA TUŽNOG PSA ili Hrvoje Kovačević TAJNA GRADITELJA STRAHA ili Hrvoje Kovačević TAJNA ZLATNOG ZUBA
4. Slavko Mihalić PETRICA KEREMPUH
5. Felix Salten BAMBI
6. Rudyard Kipling KNJIGA O DŽUNGLI
7. Nikola Pulić KLJUČIĆ OKO VRATA
8. Matko Marušić SNIJEG U SPLITU
9. Johana Spyri HEIDI
10. Jagoda Truhelka ZLATNI DANCI
11. Zlata Kolarić - Kišur MOJA ZLATNA DOLINA
12. Maja Gluščević BIJEG U KOŠARI ili Maja Gluščević KLOPKA ZA MEDVJEDIĆA
13. Nada Mihoković-Kumrić TKO VJERUJE U RODE JOŠ
14. Silvija Šesto BUM TOMICA ili Silvija Šesto BUM TOMICA 2
15. Zoran Pongrašić MAMA JE KRIVA ZA SVE
16. H.Hitrec EKO EKO
17. Istvan Bekeffi PAS ZVAN GOSPODIN BOZZI
18. Sanja Lovrenčić ESPEREL, GRAD MALIH ČUDA
19. Astrid Lindgren PIPI DUGA ČARAPA ili Astrid Lindgren RONJA, RAZBOJNIČKA KĆI ili Astrid Lindgren RAZMO U SKITNJI
20. Zvonimir Balog NEVIDLJIVA IVA ili Zvonimir Balog JA MAGARAC ili Zvonimir Balog PUSA OD KRAMPUSA ili Zvonimir Balog ZMAJEVI I VUKODLACI
21. Ludwik Jerzy Kern FERDINAND VELIČANSTVENI
22. Anton van de Velde NEOBIČNI DOŽIVLJAJI PTIĆA SOVIĆA
23. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur IGROKAZI (izbor)



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivan Kušan KOKO U PARIZU ili I.Kušan UZBUNA NA ZELENOM VRHU ili I.Kušan KOKO I DUHOVI ili I.Kušan ZAGONETNI DJEČAK ili I.Kušan LAŽEŠ, MELITA ili I.Kušan DOMAĆA ZADAĆA
2. F.Molnar JUNACI PAVLOVE ULICE
3. ŠALJIVE NARODNE PRIPOVIJETKE

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. M.Matošec STRAH U ULICI LIPA ili M.Matošec TIKI TRAŽI NEZNANCA ili M.Matošec POSADA OKLOPNOG VLAKA ili M.Matošec SUVIŠAN U SVEMIRU
2. G.Vitez PJESME
3. Sempe/Goscinny NIKICA
4. Miro Gavran SRETNI DANI ili Miro Gavran KAKO JE TATA OSVOJIO MAMU ili Miro Gavran ZALJUBLJEN DO UŠIJU ili Miro Gavran SVAŠTA U MOJOJ GLAVI
5. Z.Krilić ZABRANJENA VRATA ili Z.Krilić POČETAK PLOVIDBE ili Z.Krilić ČUDNOVATA ISTINA ili Z.Krilić VELIKI ZAVODNIK ili Z.Krilić ŠALJIVE PRIČE I PRIČE BEZ ŠALE
6. Sanja Pilić MRVICE IZ DNEVNOG BORAVKA
7. P.Pavličić TROJICA IZ TRNJA ili P.Pavličić ZELENI TIGAR ili P.Pavličić PETLJA
8. Michael Coleman ZOV LABIRINTA ili Michael Coleman MREŽA JE BAČENA ili Michael Coleman BIJEG S MREŽE
9. Tihomir Horvat TAJNA GORNJEGA GRADA ili Tihomir Horvat FRKA U ŠČITARJEVU ili Tihomir Horvat MUKI
10. M. Twain DOŽIVLJAJI HUCKLEBERRYJA FINNA ili M. Twain PUSTOLOVINE TOMA SAWYERA
11. J.Verne 20 000 MILJA POD MOREM ili J.Verne PUT U SREDIŠTE ZEMLJE ili J.Verne PUT OKO SVIJETA ZA 80 DANA
12. Maja Brajko-Livaković FINKA FI
13. T.Bilopavlović PAUNAŠ
14. A.S.Puškin BAJKA O RIBARU I RIBICI
15. BASNE (izbor)
16. Branka Primorac LJUBAVNI SLUČAJ MAČKA JOJE
17. Roald Dahl CHARLIE I TVORNICA ČOKOLADE
18. Michael Ende JIM GUMB I STROJOVOĐA LUCAS
19. Ivan Cankar ISTINA I LJUBAV
20. Henry Winterfeld TIMPETILL (GRAD BEZ RODITELJA)
21. H.Hitrec MATKO NA ŠTAKAMA
22. Anto Gardaš MIRON U ŠKRIPCU ili Anto Gardaš FILIP, DJEČAK BEZ IMENA
23. S.Lagerlöf LEGENDE O KRISTU



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. Ivana Brlić - Mažuranić "PRIČE IZ DAVNINE" (osim Šume Striborove i Regoča koji su u 4. razredu)
2. S.Tomaš MOJ TATA SPAVA S ANĐELIMA (Mali ratni dnevnik)
3. A.Šenoa POVJESTICE (izbor)

POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. B.Dovjak - Matković ZAGREBAČKA PRIČA
2. M.Twain KRALJEVIĆ I PROSJAK
3. H.Sienkiewicz KROZ PUSTINJU I PRAŠUMU
4. Ivona Šajatović TAJNA OGRLICE SA SEDAM RUBINA
5. Snježana Grković-Janović VELEBITSKE VILIN STAZE
6. Josip Cvenić ČVRSTO DRŽI JOY-STICK
7. Jadranko Bitenc TWIST NA BAZENU
8. Šime Storić POLJUBIT ĆU JE USKORO, MOŽDA
9. Christine Nöstlinger KONRAD, DJEČAK IZ LIMENKE ili Christine Nöstlinger OLFI MEĐU ŽENAMA
10. Vlatko Šarić ROGAN ili Vlatko Šarić MIŠKO
11. V.Nazor VELI JOŽE
12. M.Majer DOLAZAK HRVATA
13. Melita Rundek PSIMA ULAZ ZABRANJEN
14. D.Horvatić JUNAČINA MIJAT TOMIĆ
15. J.Swift GULLIVEROVA PUTOVANJA
16. A.Daudet PISMA IZ MOG MLINA
17. Joža Horvat WAITAPU ili Joža Horvat OPERACIJA STONOGA
18. Frances Hodgson Burnett MALI LORD
19. P.Kanižaj TRIČAVE PJESME
20. D.Dragojević BAJKA O VRATIMA
21. Želimir Hercigonja TAJNI LEKSIKON
22. C. S. Lewis KRONIKE IZ NARNIJE (izbor)
23. O.Wilde SRETNI KRALJEVIĆ
24. Nikola Pulić MAKSIMIRCI



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. B.Prosenjak DIVLJI KONJ
2. H.Hitrec SMOGOVCI
3. V.Nazor VODA (PRIPOVIJETKE)


POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. D.Cesarić PJESME
2. D.Miloš BIJELI KLAUN
3. Zoran Pongrašić GUMI-GUMI
4. Branka Primorac MATURALAC
5. D.Jelačić Bužimski SPORTSKI ŽIVOT LETEĆEG MARTINA ili D.Jelačić Bužimski BALKANSKA MAFIJA ili D.Jelačić Bužimski MARTIN PROTIV CIA-e I KGB-a
6. Ch.Dickens OLIVER TWIST
7. I.I.Ramljak SAN BEZ UZGLAVLJA ili I.I.Ramljak POVRATNIK
8. A.Šenoa ČUVAJ SE SENJSKE RUKE
9. D.Šimunović DUGA
10. Pero Zlatar OTKLJUČANI GLOBUS
11. Zvonko Todorovski PROZOR ZELENOG BLJESKA ili Zvonko Todorovski MIRAKUL OD MORA
12. Branka Kalauz ČUJ, PIGI, ZALJUBILA SAM SE
13. Jadranka Klepac MIRIS KNJIGE
14. Bernard Jan POTRAŽI ME ISPOD DUGE
15. D.Defoe ROBINSON CRUSOE
16. P.Pavličić DOBRI DUH ZAGREBA
17. Vjekoslav Majer DNEVNIK MALOG PERICE
18. Sue Townsend TAJNI DNEVNIKA ADRIANA MOLEA ili Sue Townsend, NOVI JADI ADRIANA MOLEA
19. V.Novak IZ VELEGRADSKOG PODZEMLJA
20. Scott O’Dell OTOK PLAVIH DUPINA ili Scott O’Dell CARU CAREVO
21. G.Schwab NAJLJEPŠE PRIČE KLASIČNE STARINE
22. Nada Iveljić ŽELIŠ LI VIDJETI BIJELE LABUDOVE ili Nada Iveljić BIJELI PATULJAK ili Nada Iveljić LUTKE S DUŠOM
23. Deborah Ellis DJEVOJČICA IZ AFGANISTANA
24. Nada Mihoković-Kumrić LASTIN REP
25. C. S. Lewis KRONIKE IZ NARNIJE (izbor)
26. PJESNIČKI I PROZNI TEKSTOVI O DOM. RATU



POPIS OBVEZNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE

1. D.Šimunović ALKAR
2. S.Kolar BREZA
3. D.Tadijanović SREBRNE SVIRALE


POPIS IZBORNIH NASLOVA ŠKOLSKE LEKTIRE ZA 8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
(pročitati šest djela prema izboru)

1. E.Hemingway STARAC I MORE
2. A.Šenoa PROSJAK LUKA ili A.Šenoa BRANKA
3. DNEVNIK ANE FRANK
4. E.Kishon KOD KUĆE JE NAJGORE
5. V.Stahuljak DON OD TROMEĐE ili V.Stahuljak ZLATNA VUGA
6. M.J.Zagorka KĆI LOTRŠČAKA
7. S.Škrinjarić ULICA PREDAKA ili S.Škrinjarić ČAROBNI PROSJAK
8. Đ.Sudeta MOR
9. W.Shakespeare ROMEO I JULIJA
10. P.Budak MEĆAVA
11. Silvija Šesto DEBELA ili Silvija Šesto TKO JE UBIO PAŠTETICU ili Silvija Šesto VANDA
12. Nada Mihelčić BILJEŠKE JEDNE GIMNAZIJALKE
13. Maja Brajko Livaković KAD POBIJEDI LJUBAV
14. Sanja Pilić O MAMAMA SVE NAJBOLJE ili S.Pilić SASVIM SAM POPUBERTETIO
15. V.Desnica PRAVDA
16. Mate Balota TIJESNA ZEMLJA
17. E.Kumičić SIROTA ili E.Kumičić ZAČUĐENI SVATOVI
18. T.Milohanić DEŠTINI I ZNAMENJE
19. M.Krleža DJETINJSTVO
20. I.G.Kovačić PRIPOVIJETKE
21. K.Bruckner SADAKO HOĆE ŽIVJETI
22. Josip Laća GRAND HOTEL
23. Goran Tribuson LEGIJA STRANACA ili Goran Tribuson RANI DANI ili Goran Tribuson NE DAO BOG VEĆEG ZLA
24. Zlatko Krilić KRIK
25. Milena Mandić POKAJNIK
26. A.de Saint-Exupéry MALI PRINC
27. R.Bach GALEB JONATHAN LIVINGSTON
28. Nancy Farmer KUĆA ŠKORPIONA
29. Nick Hornby SVE ZBOG JEDNOG DJEČAKA
30. Michael Ende MOMO ili Michael Ende BESKRAJNA PRIČA

 

POPIS FILMOVA ZA MEDIJSKU KULTURU

 

1. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. B. Kolar Vau-vau
2. M. Jović i S. Fabrio Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac Crvenkapica
4. B. Ranitović Srce u snijegu
5. N. Park Krive hlače
6. B. Dovniković i A. Marks Tvrdoglavo mače 0 ili B. Dovniković i A. Marks Bijela priča ili B. Dovniković i A. Marks Tko je Videku napravio košuljicu
7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Tomu i Jerryju; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Mickeyu Mouseu; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Profesoru Baltazaru; Komični filmovi Ch. Chaplina

2. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Vrbanić Svi crteži grada
2. D. Vukotić Kauboj Jimmy
3. Z. Grgić Posjet iz Svemira
4. A. Marks Kako je Ana kupila kruh
5. M. Lovrić Putovanje plavog lonca
6. M. Lovrić Ružno pače
7. Lj. Jojić Svinjar
8. Lj. Jojić Kraljevna na zrnu graška
9. K. Golik Gliša, Raka i Njaka
10. M. Jović i S. Fabrio Metla i Metlenko
11. W. Disney: Snjeguljica i sedam patuljaka ili W. Disney: Pinokio
12. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Tomu i Jerryju; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Mickeyu Mouseu; Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Profesoru Baltazaru; Komični filmovi Ch. Chaplina
13. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

3. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar Izbor filmova o profesoru Baltazaru
2. M. Blažeković Palčić
3. D. Vunak Mali vlak
4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša
5. Lj. Heidler Lisica i gavran; Lj. Heidler Lisica i roda; Lj. Heidler Lav i miš
6. M. Blažeković Čudnovate zgode šegrta Hlapića
7. M. Relja Vlak u snijegu
8. V. Fleming Čarobnjak iz Oza
9. A. Adamson, V. Jenson Schrek
10. R. Minkoff Velika pustolovina Stuarta Maloga

4. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. D. Vukotić Krava na Mjesecu
2. B. Dovniković Znatiželja
3. D. Vukotić Piccolo
4. M. Blažeković Čudesna šuma
5. V. Tadej Družba Pere Kvržice
6. O. Gluščević Vuk
7. B. Marjanović Mala čuda velike prirode (izbor)
8. T. Burto Batman
9. R. Donner Superman


5. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Uvod u filmske vrste
2. B. Dovniković Znatiželja
3. D.Vukotić 1001 crtež; D.Vukotić Igra
4. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi
5. W. Disney: po izboru
6. C. Wedge, C. Saldanha Ledeno doba
7. Suvremeni animirani filmovi po izboru

6. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Filmska izražajna sredstva
2. Kazalište: Sve je to kazalište; Kazalište: Gužva na pozornici
[Filmovi (sekvence, scene) koji će primjerom potkrijepiti teme o filmskim izražajnim sredstvima (kadar, plan, kut snimanja, pokreti kamere, osvjetljenje, boja), npr. jedan od sljedećih šest filmova (ili neki suvremeniji film po izboru koji je dobio dobre kritike, odnosno značajne nagrade)]:
3. Braća Lumiere; G. Melies
4. P. Krelja Povratak
5. R. Zemeckis Forrest Gump
6. S. Raimi Spiderman 2
7. G. Lucas Zvjezdani ratovi (serijal)
8. W. Wyler Ben Hur

7. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Igrani film
2. Što je film: Gluma u filmu
3. Filmovi Ch. Chaplina
4. K. Golik Tko pjeva, zlo ne misli
5. S. Daldry Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobre kritike ili značajne nagrade)
6. TV-serija Smogovci (ili neka druga aktualna i kvalitetna serija po izboru)

8. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE
1. Što je film: Filmska montaža
2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)
3. R. Sremec Zelena ljubav
4. I. Škrabalo Slamarke divojke
5. Z. Tadić Druge
6. A. Babaja Breza
7. Romeo i Julija
8. R. Benigni Život je lijep

 

KNJIGE ZA IZBOR IGROKAZA U SCENSKOME RADU

1. Zvjezdana Ladika Kazališni vrtuljak
2. Joža Skok Harlekin i Krasuljica
3. Ines Škuflić-Horvat Maštoplov
4. Miro Gavran 20 igrokaza za sve generacije
5. Ivanka Kunić Carstvo mašte
6. Jadranka Čunčić-Bandov Igre sa zmajevima ili Jadranka Čunčić-Bandov Od jarca do komarca ili Jadranka Čunčić-Bandov Šale, trice, zvrndalice
7. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur Igrokazi
8. Lada Martinac-Kralj (ur.) Dječja radio drama 1980. - 2000.

 





PREDAVANJA

Predavanja i radionice

1.Prvi susret Zajednice učenja

WANDA I ISSA u Splitu

24. travnja 2014.

2. Učimo pokretom (2. dio)

24. i 25. travnja 2014.

Produženi boravak

Priloženi dokumenti:
jop.docx

 
VJEŽBAONICA
Jelovnik

 

PRODUŽENI   BORAVAK

 

Troškovi prehrane za

ručak iznose 15 kn/dan

za učenike koji žele

koristiti usluge

školske kuhinje.

Školski list

Kalendar
« Studeni 2014 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji

NATJEČAJ
Brojač posjeta
Ispis statistike od 7. 11. 2010.

Ukupno: 366590
 

CMS za škole logo
Osnovna škola "Spinut" Split / Teslina 12, HR-21000 Split / www.os-spinut-st.skole.hr / ured@os-spinut-st.skole.hr
preskoči na navigaciju