Školska godina 2019./2020.

Trajanje projekta ožujak 2020. do srpanj 2020.

Koordinaor za OŠ Spinut Fadila Zoranić, pedagoginja

Sudjelovanje u aktivnostima omogućeno je u suradnji s učiteljicama i učenicima 3.a (Vini Ballarin), 3.c (Maja Vlajčević) i 4.b (Jasminka Loddo)

The project, born right in the epicenter of the RED ZONE” (Codogno) aims to involve not only the schools that first have been locked down but also all the schools that are still “OUT”.
WE want it to become a ”safe happy space” in which everyone can share feelings, thoughts, activities, drawings, crafts, songs, games, letters, experiences... connected with this particular moment.
It is meant to become a HAPPY ISLAND...RED as our hearts full of hope for better days.
We are not alone…even though shut down and isolated, through Etwinning we will travel all over Europe and will be able to connect with lots of new friends!

Aims of project:

- to face this particular situation with serenity
-to learn about and experiment with the eTwinning portal
-to enhance listening skills, oral and written in the mother tongue and in English

-to enhance cognitive mechanisms: above all "learning to think" and "learning to learn"
-to implement problem solving strategies
-to work on metacognitive skills
-to increase creative abilities in a collaborative perspective

-to promote cooperative learning, through ICT (twinspace)
-to play together
-to encourage social skills

- paint, listen, dream together
to have fun together

Podška gradu Codogno  i školi u kojoj su tijekom svibnja 2019. u Job-shadowing aktivnosti boravile učiteljica Vini Ballarin, pedagoginja Fadila Zoranić i ravnateljica Sanja Čagalj. Codogno je poznat po tome što je baš tamo, u Italiji, započela pandemija virusa COVID-19.
Držite se! Naša srca su uz vas!

13.ožujka 2020. sudjelovali smo u nastava na daljinu. Naše prvo iskustvo koje smo podijelili s talijanskim učenicima i učiteljicama  Luisa Lenta i Gabriela Romano, koje su s učenicima radile origame i pripovijedanje.
I mi smo pokušali izraditi likove iz priče (čudovište).

Sudjelovanje na konferenciji 16./25. travnja 2020. Online UNESCO conference Finland

Webinar - upoznavanje učitelja iz drugih zemalja uključenih u projekt:

Webinar

Gecko - simbol projekta

Diseminacija projekta na eTwinning platformi, u okviru mrežnog događanja održanog 12.06.2020.  Kako sudjelovati u eTwinning projektima?