Osnovna škola SPINUT

Školska natjecanja

ODBOJKA

I ove godine odbojkaška ekipa oš Spinut, nastupila je na školskom natjecanju u odbojci koje se odigravalo u sportskoj dvorani u Poljudu.

Prvo smo pobijedili oš Trstenik a zatim i oš Bol i ostvarili plasman prve  u grupi i ušle u osam najboljih ekipa u gradu Splitu.

U petak 14. veljače igrali smo protiv oš Mertojak ali smo izgubili  rezultatom 2:0. Završile smo plasmanom od 5.-8. mjesta.

Za školu su nastupile: NIKOLINA MRČELA, INGRID ŠKOKO, EVA BOBAN, JELENA BUTIĆ, ŽANA MARASOVIĆ, LARA DOLINAC, DOMINA VUJASINOVIĆ, NORA LJUBIČIĆ, LANA MIHANOVIĆ, IRIS VIDETIĆ, LANA LJUBIŠIĆ, ZARA MODRIĆ, MIA PAPAK I MIA PANDŽIĆ.

Voditeljica ekipe: Jasenka Bracanović-Grizelj

Županijska natjecanja

ŽUPANIJSKO NATJECANJE U GIMNASTICI ZA UČENICE OSNOVNIH ŠKOLA

7. veljače 2020.  održano je natjecanje u sportskoj gimnastici. Nastupilo je 12 škola iz županije od toga 8 iz Splita i ponovo su  djevojčice pokazale svu  ljepotu ovog sporta.

Ekipe su se natjecale u disciplini:

• parter
  • greda
  • preskok
  • ruče

Naša mlada  ekipa osvojila je izvrsno 6. mjesto u Splitu a za školu su nastupile

Hana Ramić, Dita Bralić, Nika Buzdovačić i Hanna Muslim.

Voditeljica: Jasenka Bracanović-Grizelj

PLIVANJE

Gradsko/županijsko natjecanje u PLIVANJU za učenike osnovnih i srednjih škola, održano je u utorak 10.12.2019. na bazenu u Poljudu.

Naša škola sudjelovala je u muškoj i ženskoj konkurenciji a prijavilo se 9 osnovnih škola iz Splita i županije.

• štafeta 4x50 m slobodno

Učenice OŠ Spinut osvojile su  PRVO mjesto i plasirali se na Državno natjecanje koje će biti održano krajem siječnja 2020. Nastupile su u sastavu:

Jelena Butić, Lana Mihanović, Nina Višić, Marina Barčot, Ivona Bitunjac, Luna Grubišić, Mila Košta, Korina Klarić i Ingrid Škoko

Učenici su osvojili ČETVRTO mjesto a plivali su: Dani Vukašin, Luka Eterović, Toma Smirčić,

Marino Alfirević, Alan Sladojević, Viktor Bačić, Marul Boko i Ivano Arić.

Državna natjecanja

Državno prvenstvo sportskih društava u plivanju

27. i 28.1.2020. u Rijeci je održano Državno prvenstvo sportskih društava u plivanju.

Sudjelovalo je 19 ženskih i 18 muških ekipa.

U ženskoj konkurenciji ekipa naše škole osvojila je izvrsno ČETVRTO mjesto.

1. KORČULA
  2.  RIJEKA
  3. ZAGREB
  4. oš Spinut Split

Za školu Spinut su plivale: Jelena Butić, Ingrid Škoko, Marina Barčot, Ivona Bitunjac, Luna Grubišić, Mila Košta, Korina Klarić, Nina Višić, Lana Mihanović a natjecale su se u disciplinama kraul, leđa, prsno i delfin. Štafete 4x50 slobodno i 4x50 mješovito su bile najzanimljivije jer su donosile duplo bodova.

Voditeljica i trenerica ekipe bila  je Jasenka Bracanović-Grizelj, učiteljica TZK