Svjetski dan poezije

U sklopu kampanje "I ja želim čitati" u našoj školi je obilježen Svjetski dan poezije 21.03.2017.

Logopedinja škole je održala radionice s učenicima 4.a, 4.b i 4.c.
U uvodnom dijelu učenici su upoznati s obilježavanjem Svjetskog dana poezije kao i s poznatim pjesnicima i književnicima s disleksijom. Nakon što je učenicima pročitana pjesma hrvatskog pjesnika Dobriše Cesarića "Ljubav", učenici su likovno (u obliku plakata) i pismeno (kratkim izjavama) izrazili svoj doživljaj pjesme.
Radovi učenika su izloženi u holu škole.

Međunarodni dan čitanja naglas

U sklopu kampanje "I ja želim čitati" u knjižnici OŠ Spinut je obilježen Međunarodni dan čitanja naglas.

Učenici 7.r. Margarita Šunjić i Antonio Šimundža te učenica 8.r. Gabriela Bošnjak su čitali naglas priču "Mačke naopačke" učenicima 1. razreda i priču "Crvena bojica" učenicima 2. razreda. Učenici 1.razreda su nakon slušanja priče crtali naslovnicu priče. Učenici 2.razreda su nakon slušanja priče rješavali kviz o priči te također crtali naslovnicu.

Likovni radovi učenika su izloženi u holu škole te u učionicama učenika 1. i 2. razreda. Učenici su rado sudjelovali – pomno slušali priču i ilustrirali naslovnicu priče te su izrazili želju družiti se ponovno u školskoj knjižnici.