Školski projekt Naš identitet-glagoljica

Kako spojiti ljubav i glagoljicu kroz aktivnosti u sklopu projekta Naš identitet - glagoljica, pokazali su učenici 6. a razreda.  U listopadu su se upoznali s glagoljicom, učili o njezinu nastanku, spomenicima pisanim glagoljicom te tradiciji glagoljaštva na hrvatskim prostorima. U studenom su se okušali u pisanju  zabavnih pojmova, pjesama i tekstova na glagoljici.

Dan se hrvatske glagoljice i glagoljaštva obilježava 22. veljače, na dan kada je objavljena prva hrvatska tiskana knjiga. Šestaši su odlučili obilježiti taj dan spajajući temu ljubavi, kojom su se bavili u veljači, s glagoljicom te su dogovorili „spoj“ glagoljice i ljubavi pri čemu su izrađivali straničnike na kojima su zapisivali ljubavne stihove, citate i mudre misli; pisali ljubavna pisma, dakako, na glagoljici.

Na kraju su svoje novostečeno znanje pokazali sastavljajući i igrajući kviz o glagoljici i glagoljaštvu.

HRANA NIJE OTPAD

DAN JABUKA