eTwinning projekt :“Lass uns kennenlernen“ (Upoznajmo se)

Učiteljica njemačkog jezika:       Slavica Smoljanović

Prvi mjesec radimo prezentacije ili plakate u kojima se učenici predstavljaju. Drugi mjesec učenici rade plakate ili PowerPoint prezentaciju na temu „Naša škola“. Treći mjesec učenici rade na plakatima o modi, a u travnju o Uskrsu (običajima).  U svibnju učenici rade na temi „Hrana“ te „ Zdrava prehrana“. Početkom lipnja završava projekt. U međuvremenu se učenici mogu i dopisivati.

Ciljevi

Učenici komuniciraju na njemačkom jeziku. Razvijaju vještinu govorenja te proširuju vokabular. Naučeno učenici upotrebljavaju u komunikaciji.

Radni postupak

Svaka škola (koja sudjeluje u projektu) je odgovorna za vlastite učenike. Učitelji komuniciraju preko e-maila ili foruma. Učenici svaki mjesec rade plakate ili prezentacije na različite teme.

Sudionici projekta:

Vesna Randjelov (Autor projekta) - OŠ Dragan Lukić, Београд / Beograd, Srbija

Slavica Smoljanović (Autor projekta) –OŠ Spinut, Split/Hrvatska

Dominika Dembieńska - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, Nowe Miasto Lubawskie, Poljska

Lars Eirik Tjeldflåt - Åkra, Åkra, Norveška

Marion Fulchiron  -Collège Faubert, Villefranche Sur Saône, Francuska

Václava Vartová -Základní škola Na Výsluní, Brandýs Nad Labem - Stará Boleslav, Češka

Wioletta Krysztoforska - Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Choceniu, Choceń, Poljska