Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Autor: Jelena Madunić, 26. 11. 2009.

Mjesec knjige i mjesec školskih knjižnica obilježen je u školskoj knjižnici nizom različitih aktivnosti: četvrtaši su tražili tajanstvene odlomke skrivene na policama knjižnice, drugaši su slagali vlastite časopise, a na sajmu Interliber je kupljeno i mnoštvo novih knjiga.

Mjesec knjige i mjesec školskih knjižnica obilježen je u školskoj knjižnici nizom različitih aktivnosti. Učenici sva četiri odjeljenja 4. razreda sudjelovali su u projektu „Tajanstveni odlomak“, i cijeli mjesec na policama školske knjižnice tražili razne knjige, vođeni samo jednom kopiranim stranicom iz knjige.

Vjerujem da smo se svi dobro zabavili i još bolje upoznali sve kutke školske knjižnice. Rezultat je velika mapa tajanstvenih odlomaka s 80 kartona raznih knjiga, od slikovnica do enciklopedija.

Učenici 2.b i 2.c razreda zajedno su s učiteljicama Bosiljkom Bilić i Mirjanom Mihovilović u školskoj knjižnici izradili svoje prave male časopise, a pomagale su im novinarke „Štreberka“: Sara Markovina, Lara Ramić i Ivana Šatara.

Svi smo zajedno obilježili kraj Mjeseca knjige putovanjem na Inteliber, i nismo se vratili praznih ruku – u školskoj knjižnici potražite nove knjige Sanje Pilić, Mira Gavrana, Hrvoja Kovačevića i nezaobilaznu kvardilogiju S. Meyer!

U knjižnici smo na pano postavili i Knjigomjer, tako da na semaforu možete ocijeniti knjige koje ste pročitali i odabrati :), :( ili :|.