Festival znanosti

Autor: Julijana Novaković, 20. 4. 2009.

Sedmi po redu Festival znanosti održat će se od 20. do 25. travnja na više lokacija u zemlji. Glavna tema festivala je evolucija - u čast 200. godišnjice rođenja Charlesa Darwina.

Veselimo se što se dio bogatog programa koji uključuje predavanja, radionice, izložbe, projekcije filmova, prezentacije održava i u našoj školi od 21.-22. travnja u suradnji s Prirodoslovno-matematičkim fakultetom. Voditeliji projekta su Željka Fuchs, prodekan za znanost s PMFa Split i Fadila Zoranić, pedagoginja škole.

www.festivalznanosti.hr

Kao domaćini  ovogodišnjeg Festivala na velikom smo dobitku, posebice jer Festivalom nisu  obuhvaćeni samo učenici već i učitelji uključivanjem u predavanja i ostale festivalske aktivnosti:

Radionice:

Zabavna strana znanosti, voditelj Ivica Crljenica student dodiplomskog studija fizike

Izrada planisfera ( vrteća karta neba), voditelj Toni Đogaš student preddiplomskog studija fizike

Pokus:

Kako gasiti požare? Voditelj Roko Vladušić profesor kemije na PMFu Split

Simulacija bure, voditelji Željka Barun, Katarina Vlašić, Antonija Miletić i Moro Jurišić studenti diplomskog studija fizike na PMFu Split.