Dani medijske pismenosti

Autor: Meri Rajčić, 25. 4. 2024.

Od 22.-24.4. 2024. učenici 5.a i 5.b uspješno su sudjelovali u aktivnostima „Surfing the Web-No Worries“ na nastavi Engleskog jezika pod vodstvom učiteljice Ivane Bokavšek i na taj način su obilježili Dane medijske pismenosti. Aktivnost je i prijavljena u programu na portalu Medijska pismenost. hr:

Što nam poručuju o temi pretraživanja internetskih stranica i pronalaženju valjanih informacija, možete vidjeti u prezentaciji na ovoj poveznici: Dani medijske pismenosti.

Tim povodom, gđa Sandra Maričić, novinarka u Obrazovnom programu Hrvatskog radija, razgovarala je s učenicima 5.b razreda i učiteljicom Ivanom Bokavšek o važnosti razvijanja medijske pismenosti. Razgovor je snimljen za emisiju Obrazovnog programa te će se razgovor emitirati na 1.programu Hrvatskog radija sljedećeg tjedna.

Autorica teksta: Ivana Bokavšek, prof., učitelj savjetnik