VIŠEJEZIČNO NATJECANJE GLAZBENIH SPOTOVA 2022.

Autor: Meri Rajčić, 22. 11. 2022.

Učenici naše škole sudjelovali su u Višejezičnom natjecanju glazbenih spotova 2022.. Ovim natjecanjem promovira se učenje stranih jezika. A uz glazbu sve je nekako lakše, jer ...."glazba je jezik koji svi razumijemo". Zadatak je bio snimiti glazbeni spot sa autorskom pjesmom na stranom jeziku. Naši marljivi učenici mogli su birati između francuskog, njemačkog, talijanskog, slovenskog i portugalskog jezika.

Snimili su glazbeni spot sa autorskom pjesmom na njemačkom jeziku. Bilo je zabavno pjevati, repati, a uz to i snimati. U realizaciji ovog kreativnog, zabavnog i poučnog zadatka  sudjelovali su učenici Marko Bačić, Klara Banić, Nina Grčić, Laura Jeličić, Fabjan Reić, Gaukhar Kaiyrdy, Luka Lovrić i Dominik Ivanović uz mentorstvo učiteljica Marije Miljanović i Maje Šegvić. Osvojili su nagradu u kategoriji najbolji rap. Zahvaljujemo se Goethe Institutu na nagradama i Francuskom institutu kao glavnom organizatoru.

Ovdje pogledajte glazbeni spot naših učenika !