DAN SJEĆANJA NA ŽRTVE DOMOVINSKOG RATA I DAN SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKARBNJE

Autor: Meri Rajčić, 17. 11. 2022.

I ove godine u našoj školi obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Učenici osmih razreda  (Iris Bonači, Mia Pandžić, Roko Vrvilo, Dominik Zelić, Luka Munitić, Luka Bulović, Frane Tomić) uz mentorstvo prof. Šoljak, priredili su predavanje i kviz za svoje vršnjake na temu Počeci Domovinskog rata, pad Vukovara i Škabrnje…

Učenici petih i šestih razreda, u korelaciji predmeta povijesti (prof. Šoljak), likovne kulture (prof. Bašić) i vjeronauka (prof. Maleš) svojim radovima uljepšali su atrij škole.

Prilikom provedbe projekta "Posjet učenika osmih razreda Vukovaru" Ministarstva branitelja i Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“ u mjesecu rujnu ove godine učenici naše škole odali su počast žrtvama Domovinskog rata paljenjem svijeća na masovnoj grobnici Ovčara i Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata u Vukovaru.

Uz već ranije spomenute učenike i ostali razredi naše škole pridružili su se obilježavanju Dana sjećanja likovnim radovima i posjetom Vukovarskoj ulici u sklopu akcije "I u mom gradu Vukovar svijetli".