SVJETSKI DAN KRAVATE-javna izložba

Autor: Meri Rajčić, 18. 10. 2021.

Učenici 6.a i 6.c razreda zajedno su sa svojim razrednicama Ivanom Bokavšek i Anicom Bašić obilježili Svjetski dan kravate, 18.listopada 2021.

Priprema za javnu izložbu počela je učeničkim prezentiranjem, razgovorom i sudjelovanjem u kvizu o ovom dekorativnom odjevnom predmetu koji je poznat diljem svijeta. Nakon teoretskog dijela, učenici su u likovnoj radionici rekompozcijom grba i bojama zastave u tehnici kolaž osmišljavali izgled kravate.

Namjena ove aktivnosti je njegovati duh zajedništva kroz zajednički rad, poticati razvoj kreativnosti kroz obilježavanje prigodnih datuma i njegovanje naših običaja, kulturne i nacionalne baštine, razvijati ljubav prema nacionalnoj baštini, osmišljavati originalna rješenja u oblikovanju izgleda kravate te razvijati kulturu odijevanja.

Sva idejna rješenja kravata prezentirali smo u atriju škole, koja možete pogledati na našim fotografijama. Tom prigodom smo odjenuli kravatu.

Autorice teksta/fotografije: Anica Bašić, prof. i Ivana Bokavšek, prof.