Tjedan fair play-a u mojoj školi

Autor: Katarina Sablić, 26. 9. 2021.

Hrvatski školski sportski savez u suradnji s Hrvatskim fair play odborom te Hrvatskim olimpijskim odborom organizirao je obilježavanje Međunarodnog fair play dana 7.rujna 2021. koji se održavao cijeli tjedan. Cilj je promicanje fair play vrijednosti , međusobnom poštovanju, prijateljstvu, timskom duhu, jednake mogućnosti i pošten način dostizanja rezultata, tolerancija, empatija kako u sportu tako i u svakodnevnom životu. Sudjelovali su svi učenici i učenice petih razreda na satu tjelesne i zdravstvene kulture. Zadatak je bio i da opišu ili nacrtaju jedan fair play događaj a bilo je izvrsnih crteža i pisanih sastava. Planiramo svake godine obilježiti početak nove školske godine s fair play načelima.
Voditeljica Školskog sportskog kluba "Ruđer" - Jasenka Bracanović-Grizelj