Uspjeh na natječaju „Zeleno srce kuca za nas”

Autor: Meri Rajčić, 31. 5. 2021.

Na likovno-literarnom natječaju „Zeleno srce kuca za nas” dvije učenice naše škole dobile su pohvalnice, Neli Lendić, učenica 3. c razreda, za literarni rad (mentorica Dijana Dvornik) te Nora Burić, učenica 6. b razreda, za likovni rad (mentorica Anica Bašić).

Natječaj je i ove organizirala i provela  OŠ Starigrad u suradnji s Javnom ustanovom NP Paklenica, pod  pokroviteljstvom Ministarstva gospodarstva i održivog razvoja. Na natječaju su sudjelovali učenici osnovnih škola s područja Republike Hrvatske.

Cilj natječaja bio je osvijestiti važnost zaštite dragocjenih prirodnih bogatstava i zaštićenih područja, a zadana tema je bila: „Paklenica - čarobna vila Velebita”.

Natječaj je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24. svibnja. Ovaj je datum

odabran kao sjećanje na postanak prvih europskih nacionalnih parkova u Švedskoj. Ideja za obilježavanje tog  dana potekla je od Federacije EUROPARC, s ciljem razvijanja svijesti o zaštićenim područjima i parkovima.

Radovi pristigli na natječaj podijeljeni su u četiri kategorije:

1. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole – likovni natječaj

2. kategorija: učenici od 1. do 4. razreda osnovne škole – literarni natječaj

3. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole – likovni natječaj

4. kategorija: učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole – literarni natječaj

Povjerenstvo je u svakoj kategoriji nagradilo po jedan rad te pohvalilo jedan ili više radova.

Mentori i učenici čiji su radovi nagrađeni ili pohvaljeni dobit će potvrde o svom uspjehu.

U privitku možete vidjeti rezultate natječaja te nagrađene radove naših učenica.

Čestitamo, Neli i Nora!

Dijana Dvornik, dipl. uč. savjetnica