Upitnik za roditelje - Osiguravanje školske prehrane

Autor: Diana Nikolić, 16. 10. 2019.

Poštovani roditelji,

Grad Split vrši analizu potreba osiguravanja školske prehrane za djecu u riziku od siromaštvau osnovnim školama. U tu svrhu, mole se roditelji da što žurnije dostave potrebne informacije koje se nalaze u Upitniku za roditelje.
Popunjene upitnike molimo dostaviti razrednicima ili u tajništvo škole

Više detalja možete pročitati uz Upitnik za roditelje, koji se nalazi u privitku ove obavijiesti.

Tiskani Upitnik možete dobiti kod razrednika ili u tajništvu škole.

Zahvaljuejmo na suradnji!

Analiza potreba osiguravanja školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva u osnovnim školama Grada Splita

UPITNIK ZA RODITELJE

Dragi roditelji,

ovaj upitnik je izrađen s ciljem pripreme prijave projekta Grada Splita i osnovnih škola Grada na poziv „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva školska godina 2019. – 2020.“ objavljenog od Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, koje financira Europska Unija, Fond europske pomoći za najpotrebitije. Cilj poziva je unapređenje kvalitete života, smanjenje rizika od siromaštva i socijalne isključenosti te aktivno i zdravo odrastanje sve djece u osnovno školskom obrazovanju.

Ciljna skupina ovog poziva su djeca koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva, a polaznici su osnovnih škola na području Grada Splita. U pravilu su to djeca iz socijalno ugroženih obitelji koja imaju poteškoća s osiguranjem plaćanja školske prehrane.

Budući da su škole dužne što žurnije dostaviti broj učenika koji zadovoljavaju glavni kriterij (djeca iz obitelji koji su korisnici prava na doplatak za djecu), kako su vremenski rokovi ograničeni, molimo Vas za žurnost u dostavljanju potrebnih informacija.

Prikupljeni podaci su anonimni i analizirat će se kao zbirni podaci.

Prikupljanje i obrada podataka vrši se u skladu s Uredbom EU 2016/679 (GDPR).

Kontrolor podataka za prikupljene podatke je matična osnovna škola. Obrađivač podataka je Grad Split, a prikupljeni podaci koristit će se u istraživačke svrhe. Podaci se trebaju koristiti i obrađivati samo od strane obrađivača podataka i obrađivača i ne smiju se ustupati trećoj strani.

Vrijeme zadržavanja prikupljenih podataka ograničeno je na razdoblje pripreme i trajanja projekta.

Razred: ___________________

Škola: ____________________________________________________________________________

Šk. God: ___________________    Nadnevak: _________________

1. Jeste li zainteresirani sudjelovati u projektu Grada Splita u kojem bi Vaše dijete imalo osiguran besplatan školski obrok?

Ne

Ukoliko je Vaš odgovor Da, molimo odgovoriti na niz sljedećih pitanja. Ukoliko niste zainteresirani, još jednom zahvaljujemo na suradnji.

2. Jeste li korisnik prava na doplatak za djecu?

Ne

3. Primate li sufinanciranje troškova prehrane/marende od Grada Splita?

Ne

4. Molimo navedite broj djece koja žive u Vašem kućanstvu, što uključuje djecu rane i predškolske dobi, kao i polaznike osnovnog, srednjoškolskog te visokog obrazovanja?

(brojčana vrijednost):  _____________

5. Što Vaše dijete jede dok je u školi?

a) uopće ne jede

b) peciva i pekarski proizvodi

c) voće

d) slastice i grickalice

e) nosi hranu od kuće

f) ostalo? _________________________________________________________________________

6. Jeste li ste zadovoljni prehranom Vašeg djeteta u osnovnoj školi?

Ne

7. Što biste promijenili?

8. Postoji li alergija ili preosjetljivost Vašeg djeteta na hranu?

Ne

Ukoliko je Vaš odgovor Da molimo navedite koju:

9. Jeste li u mogućnosti priuštiti svojoj djeci svakodnevnu užinu u školama?

Zahvaljujemo na suradnji!

Grad Split