Mali sijači sreće

Autor: Meri Rajčić, 22. 12. 2023.

U večernjim satima 19. prosinca u samostanu na Lovretu bilo je neobično živahno.

Povod je božićna priredba koju su za djecu korisnike Caritasa izveli učenici naše škole. Ideju priredbe kao dara djece djeci učenici su svesrdno prihvatili te su se za nju marljivo pripremali uzbuđeno iščekujući trenutak nastupa.

Svojim stihovima, pjesmama i scenskim nastupom prikazali su događaj Isusova rođenja i prenijeli božićnu poruku ljubavi sažetu u jednostavnoj istini Tko daje, dvostuko prima. U svakom trenutku, pogledu i osmijehu, za vrijeme i nakon priredbe, osjećao se onaj poseban (pred)blagdanski duh zajedništva i ljubavi koja briše sve prepreke i razlike među nama. Naravno, ni božićni darovi nisu izostali, pa smo, nakon što smo se rastali, shvatili da smo božićnim čudom u ovom kolopletu davanja i primanja svi više primili nego darivali.