Svjetski dan kazališta 27.03.2017.

Autor: Diana Nikolić, 31. 3. 2017.

Svjetski dan kazališta je u našoj školi bio prilika da se pokaže kako poteškoće u čitanju i pisanju (disleksija i disgrafija) nisu prepreka u izražavanju kroz riječi, glumu, likovno stvaralaštvo. Svi učenici 5.a i 5.b razreda su, uz vođenje profesorice hrvatskog jezika Ljiljane Longin i logopedinje Dajane Knežević, ravnopravno sudjelovali u osmišljavanju i izradi igrokaza, kazališnih scena, kostimografije. Nakon toga su učenici predstavili svoje radove.

Odabran je jedan igrokaz: "Bubamarine muke". Učenici su zajedno s logopedinjom i profesoricom hrvatskog jezika pripremili i izveli igrokaz učenicima 5.-ih razreda u knjižnici naše škole.

Zahvaljujemo piscu Marinu, kostimografkinji Luciji i glumicama Bruni, Barbari, Lani, Ivoni i Klari.