Zeleno srce kuca za nas

Autor: Fadila Zoranić, 16. 5. 2017.

Lucija Pandža, učenica 5 a razreda na likovno - literarnom natječaju Zeleno srce kuca za nas dobila je nagradu za svoj likovni rad. Zadana tema natječaja bila je Let s bjeloglavim supom. Lucija je odabrani  detalj naše zaštićene prirode maštovito  oslikala u tehnici akrilik boja i time za školu osvojila tablet za školu.

Čestitamo Lucija!

Više o natječaju:  Natječaj organizira i provodi oš Starigrad, Starigrad – Paklenica pod pokroviteljstvom Ministarstva zaštite  okoliša i prirode. Natječaj je organiziran povodom Europskog dana parkova koji se obilježava 24.svibnja. Ovaj je datum odabran kao sjećanje na postanak prvih europskih nacionalnih parkova u Švedskoj. U natječaju sudjeluju učenici osnovnih škola s područja Republike Hrvatske.

Cilj ovog natječaja usmjeren je na zaštićena područja naše domovine te raznolikost biljnog i životinjskog svijeta u zaštićenim područjima. Učenici su likovnim i literarnim izričajem trebali dočarati tajanstveni život prirode u najskrovitijim dijelovima zaštićenih područja te osvijestiti važnost zaštite dragocjenih prirodnih bogatstava i zaštićenih područja.  Svoja znanja i iskustva kreativno su i maštovito trebali prikazati kroz odabrani detalj zaštićene prirode u zadanoj temi: Let s bjeloglavim supom

UPISI U SREDNJU 2017./2018.
UPISI 2017./18.

Provođenje kampanje "I ja želim čitati" u našoj školi možete pogledati ovdje

Ukupno: 520723