Split nije samo Dioklecijan

Autor: Fadila Zoranić, 9. 5. 2017.

09.05. Obilježava se Dan Europe. Obilježili su ga i naši učenici, uključeni u projekt. Danas su, uz ostale aktivnosti predviđene programom posjetili galeriju Meštrović.

Učenici OŠ Meje i Lindlara (Njmačka) kroz projekt „Split nije samo Dioklecijan“ nastavljaju suradnju započetu prije tri godine. Ove godine u projekt se uključila naša škola sa skupinom učenika šestih, sedmih i osmih razreda.

Pored kulture i tradicije grada Splita učenici istražuju zavičajnu povijest, obilaze  povijesne lokalitete i muzeje u bližoj okolici, sudjeluju u raznim radionicama, te  osmišljavaju prezentacije.  Posjetit će Omiš, Radmanove Mlinice, Makarsku, Salonu, Kaštela, Trogir, Klis, Sinj te Modro i Crveno jezero.

Radom na ovom projektu učenici će primjenjivati znanja koja su stekli u učionici, samostalnim i timskim istraživanjem, rješavat će probleme, te razvijati kreativnost i jezične kompetencije. Ovaj način rada učenike visoko motivira za učenje novih sadržaja, te za učenje stranih jezika. Nositelj projekta je OŠ „Meje“, a voditeljica projekta je učiteljica njemačkog jezika Marina Travnikar. Od naših učitetelja u projektu sudjeluje i učiteljica talijanskog jezika Anamaria Sabatini.

UPISI U SREDNJU 2017./2018.
UPISI 2017./18.

Provođenje kampanje "I ja želim čitati" u našoj školi možete pogledati ovdje

Ukupno: 520827